Porozmawiajmy

o automatyzacji paletyzacji

Zapisz się na bezpłatny webinar

Zapisuję się

Dowiedz się, jak za pomocą robotów współpracujących podnieść efektywność produkcji w Twojej firmie

18 września: 10:00

Dlaczego warto automatyzować paletyzację?

Paletyzacja, czyli układanie towarów na palecie w sposób zoptymalizowany pod kątem ich magazynowania oraz transportu, może szybko stać się wąskim gardłem produkcji.


Ręczna paletyzacja wymaga ciągłego wykonywania tego samego zadania. Monotonia oraz ryzyko urazów skutecznie zniechęcają ludzi do wykonywania tego zawodu.


Roboty współpracujące są w stanie pracować przez wiele godzin bez przerw – zrobotyzowana paletyzacja jest bezpieczniejsza i nie obciąża zdrowia pracowników.

Our students rated the course on:

4,6

Opowiemy Ci pewną historię…

W 2019 roku międzynarodowa firma Unilever postanowiła wdrożyć na końcówkach linii produkcyjnych w katowickiej fabryce herbaty 6 robotów współpracujących. Zautomatyzowały one paletyzację w zakładzie, co w efekcie podniosło wydajność przedsiębiorstwa. Fabryka, pod markami najpierw Ekaterra, a obecnie Lipton Teas and Infusions jest nadal automatyzowana. Dziś jedna z hal produkcyjnych jest niemal całkowicie zrobotyzowana, a w całym zakładzie pracuje aż 21 cobotów Universal Robots.


Przed automatyzacją podczas jednej zmiany pracowało tam 6 – 7 pracowników, obecnie wystarcza jeden operator – pozostałe osoby zostały oddelegowane do innych zadań.

ImageImageImage

Poznaj prelegentów

Daniel Niepsuj

Daniel pracuje w Universal Robots od stycznia 2019, obecnie na stanowisku Area Sales Managera na Polskę, Czechy, Słowację i kraje bałtyckie. Jego kariera zawodowa od samego początku była związana z branżą automatyki i robotyki, w której pracował dla producentów i dystrybutora robotów na stanowiskach związanych z marketingiem i sprzedażą.

Sales Leader, CEE, Universal Robots

Doświadczenie, zdobyte nie tylko w Polsce, ale także na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, pomaga mu efektywnie rozwijać relacje z partnerami biznesowymi. Obecnie skupia się na rozwoju kluczowych klientów firmy oraz budowaniu świadomości marki Universal Robots na rynku środkowoeuropejskim.

Dla klientów jest przede wszystkim partnerem w rozmowie – ma na koncie setki odwiedzonych zakładów produkcyjnych, w których pracują roboty, dzięki czemu służy radą, bazując na doświadczeniu i ocenie, gdzie dane rozwiązania się sprawdzą, a gdzie nie. Satysfakcję klienta zawsze stawia na pierwszym miejscu.

Prywatnie jest pasjonatem biegania, gry w szachy, motoryzacji i podróży.

Sławomir Janosz

Bogate doświadczenie zawodowe zdobywał w licznych zakładach produkcyjnych w Polsce i za granicą. Jego głównym celem biznesowym jest rozwijanie firmy jako profesjonalnego partnera w dziedzinie automatyki przemysłowej, ze szczególnym naciskiem na projektowanie i budowę specjalistycznych maszyn oraz stacji zrobotyzowanych.

Prezes i współwłaściciel firmy Biuro Inżynierskie IEC

W swojej pracy stawia na profesjonalne podejście do klienta, dążąc do jak najlepszych rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb.

Osobiście nadzoruje rozwój głównego produktu firmy, jakim jest system paletyzacji za pomocą robotów współpracujących, znany pod nazwą ProPak1.7. W życiu kieruje się mottem, że człowiek jest najważniejszy, co znajduje odzwierciedlenie w jego podejściu do pracy i relacji z zespołem.

Prywatnie pasjonuje się astronomią, wspinaczką, pływaniem i turystyką górską.

Dawid Mroczek

Dawid Mroczek jest liderem działu automatyzacji w firmie Lipton Manufacturing Poland Sp. z o.o., gdzie od 6 lat zajmuje się automatyzacją produkcji. Jego specjalizacja obejmuje tworzenie i wdrażanie innowacyjnych, automatycznych rozwiązań, w tym robotów współpracujących, robotów mobilnych oraz systemów IT zwiększających efektywność pracy. W pracy Dawid łączy różne środowiska pracy, takie jak sterowniki PLC, roboty, maszyny oraz różne środowiska programowania, aby tworzyć zintegrowane i efektywne systemy produkcyjne.

Lider działu automatyzacji, Lipton Manufacturing Poland Sp. z o.o.

W trakcie swojej kariery Dawid z sukcesem nadzorował projekt, w ramach którego wdrożono 21 robotów współpracujących, znacząco podnosząc efektywność operacyjną firmy, a w przyszłości planowane są kolejne wdrożenia.

Jest absolwentem studiów na kierunku Automatyka i Robotyka na Politechnice Krakowskiej, co zapewniło mu solidne podstawy teoretyczne i praktyczne w dziedzinie robotyzacji. Dawid Mroczek wspiera również swoją wiedzą i doświadczeniem projekty w innych fabrykach na całym świecie, wnosząc innowacyjne rozwiązania do każdego projektu, nad którym pracuje.

Michał Szociński

Michał Szociński to doświadczony inżynier i lider projektów, specjalizujący się w inżynierii procesów produkcyjnych, projektowaniu technologii oraz zarządzaniu projektami technicznymi. Posiada tytuł magistra inżyniera w dziedzinie Mechaniki i Budowy Maszyn oraz tytuł inżyniera w zakresie Mechatroniki, uzyskane na Politechnice Łódzkiej. Ukończył również studia podyplomowe z Zarządzania Projektami.

Project Engineer/Project Leader, Truvant Europe Sp. z o.o.

W trakcie swojej kariery zawodowej zdobył cenne doświadczenie w firmach takich jak Truvant Europe Sp. z o.o., ABB Sp. z o.o. oraz General Electric, gdzie pełnił kluczowe role inżyniera oraz lidera projektów. Michał specjalizuje się w optymalizacji procesów produkcyjnych, uruchamianiu nowych linii produkcyjnych oraz projektowaniu narzędzi i stanowisk roboczych.

Michał posiada praktyczną znajomość narzędzi związanych z zarządzaniem projektami. Dodatkowo, aktywnie działa jako członek Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP).Michał Szociński to wszechstronny i zaangażowany specjalista, który łączy umiejętności techniczne z kompetencjami w zarządzaniu projektami, co czyni go cennym ekspertem w obszarze inżynierii produkcji i nowoczesnych technologii.

Michał Szociński nie tylko świetnie radzi sobie z projektami i inżynierią, ale również jest prawdziwym pasjonatem sportu, szczególnie boksu. Sport, a zwłaszcza boks, to jego sposób na zachowanie równowagi między pracą a życiem prywatnym – a także doskonała okazja, żeby wziąć na siebie wyzwania zarówno te zawodowe, jak i sportowe!

Prowadzący wydarzenie

Przemysław Ozga

Redaktor Naczelny Production Manager

Pomysłodawca oraz redaktor naczelny czasopisma "Production Manager" traktującego o zarządzaniu fabrykami, budowaniu kultur przywódczych, przemyśle 4.0 oraz cyfrowej transformacji we współczesnych firmach produkcyjnych. Z sektorem produkcyjnym związany od dziewięciu lat. Ekspert z zakresu mediów branżowych. Zwolennik i promotor szerzenia wiedzy o metodach zarządczych oraz najnowszych technologii wspierających wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw działających w Polsce i Europie. Organizator oraz prowadzący ogólnopolskich konferencji z cyklu Production Manager Meetings. Ukończył certyfikowany kurs zawodowych negocjacji oraz kompendium MBA. Prywatnie entuzjasta światowej literatury, biegania, filozofii oraz kosmologii.

Image

Agenda spotkania:

Krótkie wprowadzenie do świata Universal Robots: zalety cobotów i ich kluczowe zastosowania

Prezentacja, Dawid Mroczek, Lipton Manufacturing Poland Sp. z o.o.

Prezentacja, Michał Szociński, Truvant Europe Sp. z o.o.

Panel dyskusyjny: Lipton, Truvant Europe, Biuro Inżynierskie IEC, Universal Robots, jak skutecznie wprowadzić automatyzację procesu paletyzacji; najczęstsze problemy i praktyczne rozwiązania

Sesja pytań i odpowiedzi

Dowiedz się, jak za pomocą robotów zwiększyć efektywność produkcji w Twojej firmie

Pracujesz w zakładzie produkcyjnym?

Jesteś specjalistą automatyki, intralogistyki, inżynierii produkcji lub utrzymania ruchu?

Chcesz pogłębiać swoją wiedzę w zakresie automatyzacji procesu paletyzacji?

IconIconIcon

Zapisz się na bezpłatny webinar

18 września: 10:00

Name, Designer at Company

A few sentences about your product. How it help to solve clients' problems. It should convince the unconvinced. No fake quotes or photos! A few sentences about your product. How it help to solve clients' problems.

A few sentences about your product. How it help to solve clients' problems. It should convince the unconvinced. No fake quotes or photos! A few sentences about your product. How it help to solve clients' problems.

Name, Designer at Company

IconIconIconIconIconIconIconIconIconIconIconIcon

Formularz zapisu

Wydarzenie objęte jest limitem uczestników.
Zagwarantuj sobie miejsce i wypełnij formularz już teraz!

PARTNER

SZYBKI KONTAKT

ul. Heleny Szafran 6
60-693 Poznań
NIP: 972-124-23-01
REGON: 302312600

ORGANIZATOR

SZYBKI KONTAKT

KONTAKT

Alicja Szymańska

Project Manager

Kwestie organizacyjne


alicja.szymanska@production-manager.pl

+48 730 347 185

SZYBKI KONTAKT

+48 730 347 185

info@production-manager.pl

© MPF sp. z o.o. 2024